Stava nawiązała współpracę z Decathlon. Ruch szykuje nowy format franczyzowych kiosków! - flesz tygodnia

09 kw. 2021
źródło: dostępne materiały prasowe i publikacje

Ruch przygotowuje nowy format franczyzowych kiosków. Stava nawiązała współpracę z Decathlon. Lewiatan szykuje nowy koncept w formacie convenience: Lewiatan Po Drodze. Columbus Elite wprowadza nową ofertę franczyzy. A Wojtex otrzymał wyróżnienie w kategorii gastronomicznych sieci franczyzowych. To jest kolejny flesz tygodnia od Franczyza INFO!

UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.

1. 5.10.15 otwiera kolejne franczyzowe sklepy!

W ostatnim czasie zostały otwarte kolejne sklepy pod szyldem 5.10.15. w miejscowościach takich jak: Ząbki, Radzymin i Oborniki. - Są to głównie sklepy z wejściem bezpośrednio z ulicy, co w obecnych czasach daje szansę zachowania ciągłości sprzedaży i wskazuje to na tendencje do otwarć sklepów poza galeriami handlowymi - informuje marka 5.10.15.

2. AVIA otwiera 7 nowych stacji paliw

Sieć stacji paliw AVIA uruchamia 7 nowych punktów, w tym 4 franczyzowe. Nowe stacje, działające w formie franczyzy pojawią się w miejscowościach: Rzepcze-Głogówek, Grońsko, Redło i Sierpów. Na czterech stacjach wprowadzony zostanie również koncept gastronomiczny Eat&Go.

- (...) Ubiegły rok zamknęliśmy liczbą ponad 60 stacji, z czego 80 proc. to stacje franczyzowe. To pokazuje, że mamy w tym obszarze odpowiednie narzędzia i wiedzę, by stwarzać idealne warunki do współpracy z partnerami. Rozwijamy się i sumiennie realizujemy założone cele - ten rok chcemy zakończyć liczbą 100 stacji AVIA w Polsce mówił Robert Nowek, Dyrektor Zarządzający siecią AVIA w Polsce i na Ukrainie. 

Sieć stacji AVIA liczy obecnie blisko 65 działających obiektów, które zlokalizowane są w całej Polsce. Stacje powstają głównie w średnich i małych miastach.

3.  Stava nawiązała współpracę z Decathlon

Kurierzy Stava będą dostarczać klientom zakupy ze sklepów Decathlon, które znajdują się w Kaliszu, Legnicy, Lublinie, Olsztynie, Rzeszowie i Słupsku. Obie firmy planują w przyszłości rozszerzyć współpracę.

- Rynek E-commerce zmienia się bardzo szybko. W Decathlon stawiamy na łatwe, bezpieczne zakupy z szybką dostawą. Wychodząc naprzeciw temu, chcemy proponować najnowsze rozwiązania, które sprawią, że klienci będą mogli zamawiać produkty sportowe w ekspresowym tempie. Wchodząc we współpracę z firmą Stava, jesteśmy przekonani, że zadowolimy najbardziej wymagających klientów dzięki dostawie już w 2 godziny - mówi Michał Kozłowski, head of e-commerce delivery, Decathlon Polska.

Stava nawiązała współpracę z Decathlon. Ruch szykuje nowy format

4. Wojtex otrzymał LAUR KLIENTA 2021!

Wojtex otrzymał dwa wyróżnienia: Złoty Laur Klienta 2021 oraz top Marka 2021. Nagrodę przyznano firmie w kategorii "konceptów franczyzowych w gastronomii". Wojtex w swoim portfolio posiada wiele konceptów franczyzowych, m.in. Western Tortilla, Western Chicken, Coffeeloffee, Piramid Pizza, Speedy Romano, Biesiadowo oraz Toy Planet.

5. Ruch pracuje nad nową formułą franczyzowych kiosków

Ruch wspólnie z Orlenem przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego formatu sprzedaży detalicznej pod nazwą „Orlen w ruchu”. Jak zapowiadano, zmodernizowana sieć będzie się rozwijała we franczyzie. Kioski Ruch nie będą pełnić już tylko formy saloników prasowych. W asortymencie pojawią się również przekąski i kawa. W kioskach będzie możliwość nadania i odebrania paczek.  Nowy format franczyzowy będzie wymagał wkładu własnego w postaci kaucji. W zamian za opłatę wstępną, franczyzobiorca otrzyma zatowarowany kiosk Ruch.

–  Możemy zaoferować ciekawą ofertę prowadzenia punktu w naszym formacie, która uwzględnia możliwości rozwoju partnera. Zaczynając od kiosku czy saloniku prasowego, można z czasem prowadzić mikrosieć handlową pod szyldem Ruchu. Wprowadzanie nowego formatu na rynek to także okazja do unifikacji oferty asortymentowej w naszych dobrze znanych punktach - mówi Piotr Regulski, prezes zarządu Ruch. (cyt. retailnet.pl)

Stava nawiązała współpracę z Decathlon. Ruch szykuje nowy format

6. Powstanie nowy format sklepów convenience: Lewiatan Po Drodze

Jak podaje wp.pl, Lewiatan planuje przyśpieszenie ekspansji i otwarcie jeszcze w tym roku 250 nowych sklepów. Dodatkowo w planach sieci na 2021 rok, jest transformacja cyfrowa oraz wprowadzenie nowego konceptu convenience: Lewiatan po drodze.

lewiatan po drodze

7. Furgonetka będzie konkurować z InPost!

Furgonetka startuje z nowym rozwiązaniem. Furgonetka Box ma stanowić lepszą wersję znanych paczkomatów. A wszystko dzięki specjalnym oprogramowaniom.

Mam świadomość, że nasze plany dla niektórych mogą brzmieć jak prima aprilis. Nikomu się dziś w głowie nie mieści, że może powstać alternatywna wobec paczkomatów InPostu. Ale to nie jest żart. Naszym zdaniem to jest jak najbardziej realne. Wiele firm już próbuje stawiać swoje własne maszyny. Problem w tym, że aby stać się alternatywą dla gracza, który już ma kilkanaście tysięcy automatów, trzeba w szybkim czasie zbudować podobną skalę. Żadna firma nie jest w stanie zrobić tego sama. Potrzeba kogoś, kto zorganizuje wspólną dla wszystkich, otwartą sieć automatów paczkowych. I to właśnie chcemy zrobić, angażując w ten projekt liderów rynku kurierskiego, ale i np. mniejsze sieci sklepów – mówi Rafał Agnieszczak, prezes firmy Furgonetka.pl.

8. Columbus Elite wprowadza nową ofertę franczyzy!

Columbus Elite wprowadza nową ofertę franczyzy o nazwie "Zielona Franczyza". Nowy format ma stwarzać możliwość zaangażowania się w sprzedaż i oferowanie usług w zakresie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, a niebawem również ładowarek do samochodów elektrycznych. Spółka podkreśla, że oferta daje przedsiębiorcom możliwość przebranżowienia, zapewniając m.in. komplet szkoleń w zakresie produktów i usług oraz technologii sprzedaży.

Zielona Franczyza to szansa na rozwijanie biznesu przez kolejne kilkanaście lat, dzięki współpracy z silnym podmiotem, jakim stała się nasza spółka. To partnerstwo, wsparcie w digitalizacji procesów, szkolenia produktowe, techniczne i operacyjne oraz siła ogólnopolskiej markizapewnia Paweł Bednarek, prezes Columbus Elite.

Nasza koncepcja Zielonej Franczyzy bazuje na doświadczeniach zdobywanych w czasie pandemii, kształtowaniu się nowego ładu gospodarczego i zmian, które w związku z przyspieszoną digitalizacją procesów umożliwiają pracę zdalną oraz w zespołach rozproszonych – dodaje Rafał Kołłątaj, wiceprezes zarządu Columbus Elite.

9. Eurocash będzie sprzedany?

Zarząd Grupy Eurocash rozpoczął przegląd potencjalnych strategicznych opcji rozwoju, m.in. spółka poszukuje ewentualnych inwestorów. Cały proces ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest rozwój Grupy Eurocash.

kioski ruch, eurocash

10. Żabka kupi Toshibę?

CVC Capital Partners (właściciel m.in. sieci sklepów Żabka), chce kupić japońskiego giganta technologicznego Toshiba. Transakcja miałaby wynieść ponad 20 miliardów dolarów. Jeśli transakcja z CVC Capital Partners zostałaby sfinalizowana, to Toshiba będzie zajmować się między innymi energią odnawialną.

 

 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook