To są PIERWSZE urodziny Franczyza INFO!

01 lut 2021

Te 365 dni w redakcji Franczyza INFO minęło tak szybko, a tyle się wydarzyło! Nie będzie tu słodkich refleksji, jacy jesteśmy super! Takie podziękowania pełne lukru nie są w naszym stylu. Początki nie były łatwe - mimo odpowiedniego przygotowania do startu Portalu.

Zaczęło się tak... Szukaliśmy niszy w branży franczyzowej i nie chcieliśmy powielać już istniejących form. Tak narodził się pomysł: A może uruchomić NIEZALEŻNY PORTAL, który nie będzie przepełniony samą reklamą i dostarczy potrzebne informacje o franczyzie? Od pomysłu szybko przeszliśmy do realizacji. Wstępny zarys, tematyka i poszło... A styczeń 2020 okazał się dla nas "arcypracowity". Wystartowaliśmy równo o północy i z pełną pulą artykułów rozpoczęliśmy miesiąc luty. Czy było łatwo? Gdybyśmy powiedzieli, że tak, to raczej nikt by w to nie uwierzył.  Konkurencja i ilość portali biznesowych, chwilę potem wiosenny lockdown i my w środku szukający informacji WSZĘDZIE gdzie się da. Tak, abyście o nas nie zapomnieli.

Premiera, która miała miejsce 1 lutego, mile nas zaskoczyła! Franczyza INFO odwiedziło wtedy około tysiąc osób! 2 lutego było już Was 2 tysiące. Ta liczba utwierdziła nas w przekonaniu, że czytelnicy chcą od nas informacji.  Oczywistym jest, że w naszym analitiksie zdarzały się także wzloty i upadki. Bo jak pisać ludziom o biznesie, kiedy nie wiedzą do końca, co to jest covid? A media w tym czasie zasypywały wszystkich jedynie dantejskimi scenami z Wuhan. Proponować na "na siłę" zakładanie firmy? Wtedy szybko przekonaliśmy, że biznes potrzebuje po prostu informacji. Transmitowaliśmy konferencje rządowe, opisywaliśmy co się dzieje we franczyzie na świecie i wspólnie cieszyliśmy się z sukcesu firm, które mimo pandemii osiągały wzrosty i cieszyły się nowymi franczyzowymi lokalizacjami. Prym wiodły w tamtym czasie także nasze live'y na Facebooku - bo chyba każdy z nas potrzebował w zamknięciu kontaktu z drugim człowiekiem.

Podczas tego pierwszego roku, zależało nam, aby pozyskać ekspertów z różnych branż, którzy mogliby dzielić się z Wami swoim doświadczeniem i wiedzą. Jako redakcja nie chcieliśmy być ekspertami w każdej dziedzinie. Dzięki tekstom doradców i prawników mogliśmy podejmować tematy takie jak umowa franczyzowa, czy skalowanie biznesu. W tym miejscu należy się duży ukłon w kierunku tych ekspertów, którzy na łamach Franczyza INFO chcieli podejmować tematy specjalistyczne.

Łącznie pod naszym piórem powstało ponad 600 tekstów. Udało nam się przeprowadzić około 80 wywiadów. Najczęściej czytanym, była rozmowa z McDonald's Polska, równie dużym zainteresowaniem cieszyła się rozmowa z Markiem Piechockim - prezesem LPP. Udało nam się przeprowadzić wywiad między innymi z Magdą Gessler, Mateuszem Grzesiakiem. Podczas wywiadów bliżej poznaliśmy kultową franczyzę Pizza Hut, ale także wiele ciekawych konceptów, które dotąd nie były nam znane. Oprócz wywiadów, newsów z branży, opisaliśmy ponad 130 pomysłów na biznes. Przeprowadziliśmy 20 transmisji na żywo. Opublikowaliśmy 48 raportów, z których najpopularniejszy okazał się "Ranking Franczyz 2020". Uczestniczyliśmy także w wydarzeniach branżowych i targach.

Przyszłość

Nie planujemy się zatrzymać - ale nie mamy też górnolotnych wizji i planów na kilkanaście lat. Mamy jeden plan - robić wszystko, by Was zaskoczyć! Chcemy dalej się rozwijać, poszerzać horyzonty i pozyskiwać stałych czytelników. Być elastyczni, tak by umieć dostosować się do zmieniającego biznesu. Planujemy dalej pisać, pisać i informować. Chcemy rozwijać zakładkę "katalog franczyz", tak aby dać możliwość firmom "zaistnienia" i pokazania się potencjalnym partnerom biznesowym, a franczyzobiorcom ułatwić biznesowe poszukiwania. Chcemy informować o sukcesach, ale i starać się obiektywnie wskazywać wszelkie negatywne kwestie, związane z franczyzą. Zapewne niejednokrotnie przeprowadzimy jakąś rozmowę na żywo. Pewnie nieraz przeszukamy Internet, by znaleźć jakąś franczyzową perełkę. Być może zmienimy wygląd naszej strony internetowej, dodamy nowe zakładki, stworzymy nowy cykl. Czas pokaże! Jesteśmy otwarci także na każde sugestie co do zmiany, poprawy.  Kartki w naszym kalendarzu chcemy, aby pisali nasi czytelnicy.

#Dziękujemy!

Fotografia przedstawia firmy, które w odpowiedzi na nasz Newsletter chciały dołączyć do grafiki urodzinowej.

***

Przeczytaj także:

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook