Restauracje we franczyzie - przegląd możliwości biznesowych

10 sie 2021

Restauracje we franczyzie to ewidentnie temat rzeka. Ten segment obok branży spożywczej, doskonale sprawdza się w modelu franczyzowym i coraz szybciej się rozwija. We franczyzie można prowadzić niemalże wszystkie kuchnie świata. A ich lista na polskim rynku jest naprawdę imponująca! Zapraszamy na przekrój wybranych możliwości z franczyzowego rynku gastronomicznego. 

Franczyza zagościła na świecie głównie za pośrednictwem gastronomii. O tym modelu prowadzenia biznesu, zaczęło się robić głośniej za sprawą braci Mcdonald's i sprytnego Raya Kroca. A w Polsce jednym z prekursorów tego modelu był Mr Hamburger -  polska sieć typu fast food, założona w 1990 roku w Chorzowie. Chodź zaczęło się od burgera, to franchising w gastronomii skupia zdecydowanie o wiele więcej kuchni. Franczyzę to nie tylko model, który pokochały sieci fast food, ale także chętnie wprowadzany przez pizzerie, bistra czy restauracje sushi.

Pizzerie

Pizzerie we franczyzie to biznes, który stale cieszy się popularnością. A w polskim franczyzowym składziku znajdziemy wiele marek serwujących pizzę w roli głównej. Są to zarówno znane, międzynarodowe sieci, jak i mniejsze koncepty. We franczyzowych ofertach pojawiają się typowe bistra na wzór tych z Włoch, jak i pizzerie w amerykańskich czy typowo polskich akcentach. Ilość franczyzowych lokali serwujących pizzę nikogo nie dziwi, bowiem jest to niezaprzeczalnie nasze danie narodowe.

We franczyzie można prowadzić pizzerie marek: Pizza, Hut, Papa John's, Domino's, Gruby Benek, Biesiadowo, 105 Piątka, Telepizza, New York Pizza Department, Presto, Wytwórnia Pizzy, Da Grasso, MaxiPizza, Tutti Santi, Saluto,  Rukola pizza bistro, MaxiPizza, Comparello Bello, Pizzeria El Toro, Pizza&Friends, Big Adriano Pizza, Speedy Romano, Pizza na Wypasie, Pizza Bus, Olio, czy Fabryka Pizzy.

Sushi 

To kolejny segment, który doskonale radzi sobie we franczyzie oraz cieszy się popularnością wśród franczyzobiorców. Franczyzę restauracji sushi oferują takie marki jak: KOKU Sushi, Sushi World, Nova Sushi,  Royal Sushi,  Sushi Planet, PANDA Sushi, Hasztag Sushi,  Sushi bistro,  Yoko Sushi, Sushi Kushi Hana Sushi, czy  Cudo sushi.

więcej na temat Sushi we franczyzie znajdziesz TUTAJ

Fast Food

Najbardziej kojarzoną marką franczyzową w tej kategorii jest Mcdonald's. Ale ta lista jest zdecydowanie dłuższa. We franczyzie działają także: Subway, Zdrowa Krowa, Bobby Burger, Stodola Kebap & Gril, Berlin Döner Kebap, Erbil Doner Kebab, Kotlet w Bułce, New York Hot Dog, Mr. Kebab, Picburger, Western Tortilla, Kurcze Pieczone, czy Zapiex (Zapiekanki).

Wege restauracje

Wśród wege restauracji można wyróżnić sieci, których menu jest stricte roślinne. Są to między innymi: FALLA,  Krowarzywa, Tel Aviv Urban Food, Green Way.

Kuchnie świata

W tej klasyfikacji znajdą się wszelkie sieci franczyzowe, które serwują dania kuchni świata - czyli zarówno typowo polskie knajpy, jak i te włoskie, amerykańskie, azjatyckie czy kuchenny miszmasz. Są to między innymi: Kreweta tempura Bar, Chata Polska, Steiku Haoss, ZajeBISTRO, Makarun, zaParowani, Chinkalnia Restauracja Gruzińska, Chłopskie jadło, Grube Pierogi, PANda Ramen, Pascal Franchise,  Chilli Mili,  Thai Wok, Sphinx, Kuchnia Marche i inne.

To tylko wybrane restauracje we franczyzie, Ich lista jest zdecydowanie dłuższa...

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook